Zajęcia dodatkowe ZERÓWKA


Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.

Jonathan Carroll

 

ZERÓWKA:
 

...
...

ZERÓWKA to  gupa dzieci  w wieku:  6 lat

W grupie znajduje się łacznie  13 dzieci pod opieką   wychowawcy: pani Anny Kupczak. Zajęcia dydaktyczne czyli realizacja podręcznika: „Trampolina 6 latka”.

Zajęcia z Religii wg Katechizmu z księdzem Wikarym.

 

Zajęcia dodatkowe realizowane wg planu tygodniowego z podziałem na:

 

PONIEDZIAŁEK: (co dwa tygodnie)

 

Tworzę i odtwarzam

 

To program różnorodnych zajęć plastycznych, którego celem jest zapoznanie dzieci z wybranymi technikami sztuki, m.in rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem oraz frottage, malowanie akwarelami, temperami, collage, rzeźba w glinie, papier-mache działanie w przestrzeni, wydzieranki, prace z bibułą itd. Takie zajęcia są wspaniałą okazją do poznania nowych środków autoekspresji oraz rozwijania talentów. Motywują do podejmowania wyzwań i pomagają w wyrabianiu wrażliwości i samodzielności.

 

Plusy i minusy

 

To program zajęć matematycznych, prowadzonych w przyjaznej atmosferze zabawy. Dzięki temu dziecko w naturalny sposób przyswoi podstawową wiedzę z dziedziny logicznego myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej. Do prowadzenia tego typu zajęć wykorzystywane będą różne ciekawe emblematy z najbliższego otoczenia, takie jak kolorowe patyczki, kamyki czy kasztany.

 

 

WTOREK: (rano, popołudniu)

 

Time for Engilsh

 

To program zajęć z języka angielskiego, prowadzony przez specjalistę z tej dziedziny. Nauka języka od najmłodszych lat ma swoje ogromne zalety. Dziecięcy mózg chłonie jak gąbka – bardzo szybko przyswaja nowe wiadomości szczególnie poprzez formę zabawy. Dzięki temu dziecko w sposób naturalny przyswoi nowe słówka i zwroty, co będzie świetną bazą dla dalszej językowej edukacji.

 

Trening czyni mistrza

 

To program zajęć ruchowych i gimnastycznych, który pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy oraz wzmocni kondycję fizyczną dzieci. Poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia dzieci pokonują trudności, uczą się dyscypliny i wzmacniają wiarę we własne możliwości. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci w wieku przedszkolnym cechuje wielka potrzeba ruchu.

 

 

ŚRODA: (co dwa tygodnie)

 

 

New Technology

 

 

To program zajęć komputerowych, multimedialnych i technicznych. Z pewnością będzie się cieszył dużym zainteresowaniem wśród dzieci, poprzez jego atrakcyjną formę (praca z komputerem, z tablicą multimedialną). Posiadamy laptopy dla każdego dziecka, przez co zajęcia będą miały charakter indywidualny, co wpłynie na wszechstronny rozwój najmłodszych oraz pozwoli zdobyć im cenną wiedzę związaną z obsługą sprzętu technologicznego.

 

 

Warsztaty smaku

 

 

To program zajęć kulinarnych, który pozwoli na fascynującą podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Nasi szefowie kuchni będą wyposażeni w specjalne fartuszki i czapki kucharskie oraz będą posługiwali się bezpiecznymi dla nich sztućcami, aby mogli bez przeszkód przygotować wyśmienite dania. Dzięki warsztatom kulinarnym dzieci rozwiną nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania oraz zapoznają się z zasadami savoir-vivre.

 

 

CZWARTEK:

 

 

A, B, C w pigułce

 

 

To program zajęć oparty na nauce czytania i pisania, oparty na rozwoju procesów psychomotorycznych, procesów poznawczych oraz procesów emocjonalno-motywacyjnych. Pozwoli on opanować dzieciom cały alfabet liter pisanych i drukowanych w zabawowy sposób. Będzie to bardzo przydatne w późniejszej edukacji szkolnej. Warto pamiętać, że czytanie i pisanie tworzy nierozerwalną całość.

 

 

 

 

PIĄTEK:


Mój wielki debiut

 

Ruszamy po raz pierwszy z programem Mój wielki debiut! Będzie polegał na tym, że tym razem nauczyciel stanie się widzem, a dziecko będzie osobą, która będzie w centrum uwagi. Przedszkolaki będą prezentowały swoje talenty, przeprowadzały eksperymenty i różnorodne zajęcia pokazowe.
Wyznaczony przedszkolak będzie miał odpowiedni czas na przygotowanie swojego pokazu najpierw z rodzicami w domu, a później na tle grupy.

 

...
...

 

 

W naszej placówce zatrudniamy profesjonalnych pedagogów, ludzi z pasją, aby wspierali nas w misji tworzenia przedszkola przyjaznego dzieciom. To oni codziennie dbają i troszczą się o to, żeby Twoje dziecko jak najlepiej zniosło rozłąkę z rodzicami, a także stwarzają możliwości do prawidłowego rozwoju Twojego skarba.